Ступінь захисту IP.

Ступінь захисту від зовнішніх впливів позначається кодом IP (International Protection Rating) і двома цифрами (відповідно до стандарту Міжнародної електротехнічної комісії IEC 598 і Європейськими нормами EN 60598).

Перша цифра (від 0 до 6) позначає ступінь захисту від проникнення всередину електротехнічного виробу сторонніх предметів і пилу.

0 – захисту немає. Допустиме застосування: у корпусах.

1 – захист від твердих частинок розміром від 50 мм. Допустиме застосування: у закритих приміщеннях (доступ у котрі дозволяється тільки уповноваженим і навченим особам). Метод випробувань - кулька діаметром 50 мм і стандартний випробувальний щуп.

2 – захист від твердих частинок розміром від 12 мм. Допустиме застосування: у звичайних приміщеннях. Метод випробувань: кулька діаметром 12,5 мм і стандартний випробувальний щуп.

3 – захист від частинок розміром від 2,5 мм. Допустиме застосування: у звичайних приміщеннях. Метод випробувань: стандартний випробувальний щуп (або провід діаметром 2,5 мм).

4 – захист від частинок розміром від 1 мм. Допустиме застосування: у звичайних приміщеннях. Метод випробувань: стандартний випробувальний щуп (або провід діаметром 1,0 мм).

5 – часткових захист від пилу. Допустиме застосування: зрідка у приміщеннях з високим рівнем запилення. Метод випробувань: камера пилу (циркуляція тальку).

6 – повний захист від пилу. Допустиме застосування: постійно у приміщеннях з високим рівнем запилення. Метод випробувань: камера пилу (циркуляція тальку).

Друга цифра (від 0 до 8) показує стійкість до впливу вологи:

0 – захисту немає. Допустиме застосування: у сухих приміщеннях.

1 – захист від вертикально падаючих крапель. Допустиме застосування: у вологих приміщеннях з пристроєм у заданому вертикальному положенні. Метод випробувань: зрошувальна система в камері штучного дощу.

2 – захист від крапель води, що падають під кутом 15°. Допустиме застосування: у вологих приміщеннях. Метод випробувань: зрошувальна система в камері штучного дощу.

3 – захист від похило падаючих бризок, кут нахилу до 60°. Допустиме застосування: місця, що піддаються дощу, але не струменів знизу. Метод випробувань: дощувальна установка з поворотним вихідним патрубком.

4 – захист від бризок. Допустиме застосування: місця, що піддаються дощу і струменям (наприклад, станція з проходженням транспортних засобів). Метод випробувань: дощувальна установка з поворотним вихідним патрубком.

5 – захист від водяних струменів. Допустиме застосування: в місцях, що піддаються мийці струменями води середньої потужності. Метод випробувань: гідронасос зі шлангом і насадкою діаметром 6,3 мм, витрата води 12,5 л/хв.

6 – захист від потужних водяних струменів. Допустиме застосування: в місцях, що піддаються енергійній мийці і штормам (наприклад, на доках). Метод випробувань: гідронасос зі шлангом і насадкою діаметром 12,5 мм, витрата води 100 л/хв.

7 – захист від попадання води при зануренні на певну глибину і час. Метод випробувань: занурення в ванну з шаром води 1 м.

8 – захист від води при необмеженому часі занурення на певну глибину. Метод випробувань: випробування за методикою, погодженою із замовником або кінцевим споживачем.

Можливі значення коду IP.

 
IP x0
IP x1
IP x2
IP x3
IP x4
IP x5
IP x6
IP x7
IP x8
IP 0x
IP 00
 
IP 1x
IP 10
IP 11
IP 12
 
IP 2x
IP 20
IP 21
IP 22
IP 23
 
IP 3x
IP 30
IP 31
IP 32
IP 33
IP 34
 
IP 4x
IP 40
IP 41
IP 42
IP 43
IP 44
 
IP 5x
IP 50
 
IP 54
IP 55
 
IP 6x
IP 60
 
IP 65
IP 66
IP 67
IP 68